Szukasz pomysłu na portal?

Pomysł na:
Portal nieruchomości

Portale z branży nieruchomości to jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków w sieci.

Użytkownikom (zamieszczającym ogłoszenia oraz przeglądającym ogłoszenia) trzeba zaproponować coś, czym wyróżni się portal w sieci.

Możliwości, pomysłów na portal tego typu jest kilka:

  1. Dla osób poszukujących nieruchomości z zamiarem zakupu lub wynajmu niezwykle istotne jest to, co znajduje się w najbliższej okolicy oferowanego obiektu. Dla młodych małżeństw z dziećmi obecność odpowiednich placówek edukacyjnych i placów zabaw w sąsiedztwie może być kluczowym czynnikiem decyzyjnym. Jeżeli portal nieruchomości będzie zawierał aktualne i precyzyjne informacje o otoczeniu, takie jak na przykład dostępność różnych usług czy charakter dzielnicy, stworzy to znaczącą bazę wiedzy dla potencjalnych nabywców. Dodatkowo tego typu treści są niezwykle wartościowe z perspektywy SEO, co przekłada się na lepsze pozycjonowanie portalu w wynikach wyszukiwania Google i generuje dodatkowy ruch na stronie.
  2. Portale nieruchomości często korzystają z profesjonalnie wykonanych zdjęć do prezentacji oferowanych obiektów. Niestety, takie zdjęcia są często starannie ustawione lub nawet modyfikowane w programach graficznych, co może zniekształcić rzeczywisty wygląd nieruchomości oraz jej otoczenia. W efekcie potencjalni kupcy lub najemcy mogą poczuć się wprowadzeni w błąd podczas bezpośredniego spotkania i obejrzenia obiektu, co z kolei może negatywnie wpłynąć na reputację portalu, agencji nieruchomości czy sprzedawcy.
    Jako alternatywę proponujemy wykorzystanie filmów wideo, które prezentują nieruchomość w sposób bardziej realistyczny i kompleksowy. Film mógłby dokumentować przejście przez cały obiekt, zaczynając od wejścia do bloku aż po poszczególne pomieszczenia. Takie podejście dostarczyłoby znacznie bardziej autentycznego obrazu dla potencjalnych klientów. Możliwe byłoby również podzielenie filmu na różne "odcinki", każdy skoncentrowany na określonym aspekcie lub pomieszczeniu. Kluczowe jednak jest, aby film prezentował nieruchomość w sposób pełny i nieocenzurowany, bez wycinania lub modyfikowania kluczowych fragmentów.
  3. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości często napotykają problemy logistyczne, takie jak trudności z ustaleniem dogodnych terminów spotkań z agentami lub sprzedawcami. Co więcej, zwiedzenie kilku nieruchomości w jednym dniu może być czasochłonne i wymagające. Jako rozwiązanie tego problemu, proponujemy organizowanie pokazów nieruchomości transmitowanych na żywo przez internet. Taki pokaz można by też nagrywać dla późniejszego oglądania.
    Podczas transmisji na żywo, potencjalni kupcy — i to więcej niż jeden — mogą w rzeczywistości odległej zwiedzić obiekt. Pokazy mogą odbywać się w określonych terminach albo można by umożliwić ich indywidualne ustalanie. Dzięki takiej opcji portal nieruchomości wyróżniłby się na rynku, oferując coś naprawdę innowacyjnego. Po takim wirtualnym pokazie, osoby zainteresowane mogą umówić się na tradycyjne spotkanie i obejrzenie nieruchomości osobiście.
    Największą zaletą jest możliwość docierania do potencjalnych kupców, którzy z różnych powodów (np. odległość) nie mogą od razu przyjechać na miejsce. Ponadto taka forma prezentacji może być interaktywna: oglądający mogą w czasie rzeczywistym zadawać pytania i otrzymywać na nie odpowiedzi, co dodatkowo zwiększa angażowanie i zadowolenie z procesu wyszukiwania nieruchomości.

Wszystkie te pomysły oczywiście można realizować osobno, lub razem jako bardzo innowacyjny portal nieruchomości.

POMYSŁÓW MAMY OCZYWIŚCIE DUŻO WIĘCEJ.

Wszystkie prezentowane tutaj pomysły możemy dostosować do potrzeb klienta, rozbudować lub wykonać nowy.
Zapraszamy do kontaktu: formularz kontaktowy.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami:

Kontakt telefoniczny

Numer telefonu:
+48 696 969 990

Adres email

Adres email:
biuro@coolpage.pl

kontakt przez Messenger

Messenger:
CoolPage

* pola wymagane

Dane podane w formularzu będą wykorzystane przez firmę CoolPage i FastSell w celu nawiązania kontaktu.
Wyślij wiadomość

Ta strona korzysta z plików cookies OK, rozumiempolityka cookies