Szukasz pomysłu na portal?

Pomysł na:
Portal kulinarny

W sieci jest już sporo portali kulinarnych. Skupiają się one przede wszystkim na prezentacji przepisów poprzez wideo lub opis wzbogacony zdjęciami.

Aby wyróżnić się na rynku, proponowałbym modyfikację takiego podejścia. Portale idą w kierunku wideo, jednak sądzę, że to wideo powinno być bardziej interaktywne.

Proponuje zatem:

 1. Wprowadzenie zmiany polegającej na zatrzymaniu się takiego filmiku w odpowiednich momentach.
  Można by bez pośpiechu odmierzyć składniki i dodać je do przygotowywanego dania. Możliwość wykonania dania w swoim tempie jest ogromną zaletą, która zachęca do gotowania a zarazem korzystania z Państwa portalu.
  Kolejnym mocnym punktem jest to, że nie trzeba by za każdym razem dotykać ekranu komputera, tabletu, czy telefonu, z którego oglądamy nagranie podczas wykonywania dania, dzięki czemu nie ubrudzimy ekranu a także nie odrywamy się od pracy.
 2. Wprowadzenie możliwości wykonania opcji szybkiego powtarzania istotnych elementów przepisu tak, by dokładniej je zrozumieć.
  Pamiętajmy, że z portalu korzystać będą osoby, które gotują rzadko lub wcale a chcieliby rozpocząć swoją przygodę z gotowaniem. Dajmy im tę możliwość i zachęćmy do tego, by korzystali właśnie z naszego portalu.
 3. Stworzenie kalkulatora ilości składników za pomocą, którego wykonamy danie na taką ilość osób, jaką potrzebujemy.
  Jeśli chcemy wykonać danie na 2 osoby, a przepis jest na 4 osoby, to kalkulator ilości składników pozwoli szybko przeliczyć ilości składników potrzebnych do wykonania dania na odpowiednią ilość osób.
 4. Dodanie opcji dającej możliwość doboru odpowiedniego przepisu do posiadanych przez nas składników.
  Niejednokrotnie zostają nam w lodówce składniki, z którymi nie wiemy, co zrobić i które często ostatecznie lądują w koszu na śmieci, bo termin ich przydatności się skończył. Zamiast wyrzucać produkty, portal pozwoli nie marnować żywności, a co za tym idzie oszczędzać pieniądze.

Wszystko to jest uporządkowane i pozwala na lepszą koncentrację podczas korzystania z przepisu oraz szybkie i sprawne wykonanie dania.

Taki portal kulinarny na pewno byłby ciekawy i wyróżnił by się na rynku.

Trzeba pamiętać jednak o konieczności zbudowania własnej treści pod tą konkretną funkcjonalność portalu, która powinna być na wysokim poziomie. Aby to uzyskać, portal powinien być stale rozwijany od strony technicznej oraz powinien mieć kogoś, kto będzie gotować, tworzyć przepisy, pisać treści na portalu i nagrywać materiały wideo do publikacji. Co za tym idzie pomysł na portal kulinarny tego typu wymaga na początek finansowania, zanim zacznie generować przychód, jednak moim zdaniem warto.

POMYSŁÓW MAMY OCZYWIŚCIE DUŻO WIĘCEJ.

Wszystkie prezentowane tutaj pomysły możemy dostosować do potrzeb klienta, rozbudować lub wykonać nowy.
Zapraszamy do kontaktu: formularz kontaktowy.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami:

Kontakt telefoniczny

Numer telefonu:
+48 696 969 990

Adres email

Adres email:
biuro@coolpage.pl

kontakt przez Messenger

Messenger:
CoolPage

* pola wymagane

Dane podane w formularzu będą wykorzystane przez firmę CoolPage i FastSell w celu nawiązania kontaktu.
Wyślij wiadomość

Ta strona korzysta z plików cookies OK, rozumiempolityka cookies