Tworzenie portalu aukcyjnego - ile kosztuje budowa portalu z licytacjami?

Pomysł na: Tworzenie portalu aukcyjnego - ile kosztuje budowa portalu z licytacjami?

Bardzo często dostaję pytanie o to ile kosztuje tworzenie portalu aukcyjnego, np. takiego jak Allegro. Czy można określić koszt budowy takiego portalu? Czy warto budować kolejny portal tego typu przy takiej dominacji Allegro? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Bardzo często dostaję pytanie o to ile kosztuje tworzenie portalu aukcyjnego, np. takiego jak Allegro. Czy można określić koszt budowy takiego portalu? Czy warto budować kolejny portal tego typu przy takiej dominacji Allegro? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Jak większość dobrych projektów online, powinniśmy sobie zadać pytanie jakie problemy nasz portal będzie rozwiązywać?

 

Zanim zapoznasz się z naszą publikacją

 • tu możesz zobaczyć nasze realizacje tworzonych portali internetowych
 • czy wiesz, że oferujemy kompleksową współpracę w modelu rozwojowym? Tworzymy portal aukcyjny w podstawowej wersji, a następnie stale go rozwijamy, ulepszamy, stale się nim opiekujemy pod względem technicznym itp.
 • chcesz się z nami skontaktować? Zapraszamy do kontaktu
 • szukasz pomysłu na portal? Tu znajdziesz kilka naszych publikowanych pomysłów
 • nie znalazłes pomysłu na portal aukcyjny? Czy wiesz, że pomagamy też w kreacji pomysłów na portale i nie tylko? Napisz lub zadzwoń do nas

 

Jakie są problemy u obecnych sprzedawców na portalu aukcyjnym?

 • od lat portal aukcyjny nie jest już aukcją, a jedynie wielką platformą sprzedażową, może jest rynek dla sprzedawców sprzedających tylko w modelu aukcji?
 • portal wprowadza własne produkty i je faworyzuje
 • wysokie prowizje i przerózne opłaty
 • duża konkurencja

 

Czy można określić koszty budowy takiego portalu?

Takiego portalu w obecnych czasach nie da się wykonać jako zwykłe zlecenie. Zatem nie można z góry określić jaki będzie jednorazowy koszt wykonania takiego portalu. Projekty tego typu w obecnych czasach należy tworzyć rozwojowo przy stałej ekipie technicznej (i nie tylko). Zatem koszty zaczynają się od utrzymania podstawowej ekipy technicznej. To ona stworzy pierwszą wersję naszego portalu. Opublikuje portal, a następnie będzie go stale rozwijać. To model współpracy który znacząco zwiększa szanse powodzenia komercyjnego.

Aktualnie pracujemy na stawce: 115 zł netto na godzinę pracy naszego zespołu. To kwota umowna, pozwalająca wyliczyć koszty budowy portalu aukcyjnego i jego utrzymania w podstawowej wersji.

Do pracu nad portalem aukcyjnym niezbędne minimum to 160 godzin pracy zespołu miesięcznie (czyli 18400 zł netto miesięcznie). Ilość godzin pracy zespołu w miesiącu można utrzymać po publikacji portalu, ale można zwiększyć dla zwiększenia dynamiki rozwoju lub można zmniejszyć do nawet 40 godzin pracy zespołu miesięcznie w trybie utrzymaniowym.

Jeśli interesują Ciebie dokładniejsze informacje, zapraszam do kontaktu

 

Czy warto budować kolejny portal tego typu przy tak silnej dominacji Allegro?

Oczywiście. Trzeba sobie uświadomić jak duży jest to rynek i dla karzdego kto się wyróżni jest tu miejsce. Warto jednak zwrócić uwagę na ten czynnik wyróżniający nas. 

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

 • jak wspomniałem wcześniej, warto się wyróżnić na rynku - kolejny identyczny projekt, bez ruchu nie rozwinie się na tyle aby zarobić na siebie,
 • poszukał bym niszy na rynku, specjalizacji w której mój portal mógłby działać. Dzięku temu możemy budować funkcjonalność właśnie pod tą kategorię i w tym się specjalizować,
 • proponuję uczciwe podejście do sprzedających, np.: płacenie tylko za efekty (sprzedaż), jasne i publicznie znane zasady prezentacji ofert na liście (nie ukrywanie algorytmów prezentujących oferty)
 • jeśli znajdziemy niszę to mamy bardziej sprecyzowane działania marketingowe - konkretna grupa odbiorców,
 • w portalach tego typu są 2 rodzaje użytkowników - tych którzy wystawiają coś na sprzedaż, oraz tych którzy kupują. Warto zastanowić się jak do jednych i drugich dotrzemy,
 • często jako sprzedawcy, firmy / osoby, już gdzieś sprzedają... zatem warto w naszym portalu internetowym ułatwić im import swojej oferty / asortymentu z już istniejących rozwiązań.

 

Chcesz tworzyć taki portal? Zapraszam do kontaktu


Data publikacji: 01 czerwiec 2020 rok, rodzaj publikacji: "Częste zapytanie".

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami:

Kontakt telefoniczny

Numer telefonu:
+48 696 969 990

Adres email

Adres email:
biuro@coolpage.pl

Imię lub nazwa firmy:

Adres email do kontaktu: *

Telefon kontaktowy:

Treść wiadomości do nas: *

* pola wymagane

Dane podane w formularzu będą wykorzystane przez firmę CoolPage i FastSell w celu nawiązania kontaktu.
Wyślij wiadomość

Ta strona korzysta z plików cookies OK, rozumiempolityka cookies