Tworzenie dedykowanego marketplace

Pomysł na: Tworzenie dedykowanego marketplace

Dedykowane i niszowe marketplace mają w mojej opinii sens tworzenia. Na co warto zwrócić uwagę tworząc tego typy dedykowany system?

W mojej opinii jest bardzo dużo miejsca na niszowe dedykowane marketplace. Platforma która będzie dostosowana do swojej specyficznej branży. Zamiast robić portal o wszystkim, lepiej skipić się na często wąskiej specjalizacji.

Zanim zapoznasz się z naszą publikacją

  • tu możesz zobaczyć realizację tworzonych portali internetowych
  • czy wiesz, że oferujemy kompleksową współpracę w modelu rozwojowym? Tworzymy portal w podstawowej wersji, a następnie stale go rozwijamy, ulepszamy, stale się nim opiekujemy pod względem technicznym itp.
  • chcesz się z nami skontaktować? Zapraszamy do kontaktu

Tego typu rozwiązania wymagają jednak odpowiedniej inwestycji. Nie da się ich często w ciekawy sposób zrobić na gotowcach funkcjonujących na rynku. Należy budować dedykowane systemy, zbudować podstawę, a następnie ją stale rozwijać pod swoje cele i założenia. Jest to niekończący się proces, ale finalnie powstaje oprogramowanie unikalne, które wyróżni się na rynku.

Tworzenie takiego projektu to nie tylko część techniczna. Bardzo istotne jest aby tworzyć taki marketplace z myślą o naszych użytkownikach / klientach. Powinniśmy stale reagować na ich potrzeby, ułatwiać im różne procesy na naszej platformie. Powinniśmy też stale pracować nad konwersją, czyli zamianą użytkowników na klientów. Dzięki temu nasze kampanie reklamowe będą efewktywniejsze, środki na reklamę będą lepiej wykorzystane.

Pomysł na dedykowany marketplace:

  • lokalne produkty, wytwarzane przez lokalne firmy i osoby. Mogą być to miody, przetwory, nalewki, soki, ważywa, owoce itd. Platforma tegot ypu powinna być bardzo skupiona na lokalnym rynku, geotargetowaniu reklamy, ale też specjalistyczna przynajmniej na starcie. Marketplace tylko z ręcznie wytwarzanymi świacami? Meblami ogrodowymi?
  • dedykowanym marketplacem może być platforma skupiająca się na sprzedarzy rzeczy używanych, które mamy w domu ale nie krzystamy z nich. Podobnie jak pomysł wcześniej, taka platforma aby działała musi być bardzo skupiona na mikro lokalizacjach. Dodatkowo poza sprzedażą dodatkową (a może nawet główną funkcjonalnością) może być wynajem różnych rzeczy, wynajem prywatny. Np. mamy w ogrodzie tampolinę dla dzieci, już z niej nie korzystamy... ale możemy ją wynająć za np. 2 tygodnie. Dotyczy to praktycznie wszystkiego co mamy w domu, coś co zalega w garażu, komórce czy na strychu.
  • marketplace z usługami (też lokalnymi)

 

Chcesz tworzyć portal internetowy? Masz swój pomysł i chcesz go poddać ocenie? Szukasz pomysłu?

Zapraszam do kontaktu

 

Słowa kluczowe opisujące ten artykuł: tworzenie dedykowanego marketplace, tworzenie platformy dedykowanej, tworzenie portali, budowa marketplace


Data publikacji: 11 sierpień 2022 rok, czas aktualizacji: 2022.09.06, rodzaj publikacji: "Pomysł".

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami:

Kontakt telefoniczny

Numer telefonu:
+48 696 969 990

Adres email

Adres email:
biuro@coolpage.pl

Messenger:
CoolPage

Imię lub nazwa firmy:

Adres email do kontaktu: *

Telefon kontaktowy:

Treść wiadomości do nas: *

* pola wymagane

Dane podane w formularzu będą wykorzystane przez firmę CoolPage i FastSell w celu nawiązania kontaktu.
Wyślij wiadomość

Ta strona korzysta z plików cookies OK, rozumiempolityka cookies