Pomysły na oprogramowanie jako usługę. Wszystkie te pomysły możemy stworzyć dla Ciebie, opiekować się nimi technicznie i co ważniejsze, zajmować się stałym rozwojem tego oprogramowania.
Dla kogo? Dla jakich firm lub grup zawodowych można stworzyć oprogramowanie typu SaaS?
Zanim zapoznasz się z naszą publikacją
- tu możesz zobaczyć realizację tworzonych projektów
- czy wiesz, że oferujemy kompleksową współpracę w modelu rozwojowym? Tworzymy oprogramowanie w podstawowej wersji, a następnie stale je rozwijamy, ulepszamy, stale się nim opiekujemy pod względem technicznym itp.
- jak się z nami skontaktować? Zapraszamy do kontaktu
Co to jest: oprogramowanie jako usługa?
Oprogramowanie jako usługa (ang. Software as a Service, SaaS) to model dostarczania oprogramowania, w którym aplikacja jest hostowana w chmurze i udostępniana klientom przez internet. W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu licencjonowania oprogramowania, w którym klienci muszą zainstalować oprogramowanie na swoich komputerach i zarządzać nim samodzielnie, w modelu SaaS dostawca oprogramowania zajmuje się jego hostowaniem, a klienci korzystają z aplikacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu klienci mogą korzystać z aplikacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z instalacją i zarządzaniem oprogramowaniem, a także mogą uzyskać dostęp do niego z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu.
Nasze pomysły na oprogramowanie w chmurze:
- oprogramowanie dla firm w branży budowlanej, do odbioru mieszkań oraz np. dla firm zajmujących się wykończeniem, w celu sprawniejszej komunikacji z Inwestorem,
- oprogramowanie dla opiekunek nad osobami starszymi,
- oprogramowanie dla psychologów, psychiatrów, terapeutów w celu sprawniejszej i efektywniejszej metody gromadzenia informacji oraz szybkiego do nich dostępu,
- aplikacja dla branży kulinarnej z przepisami, z dostosowaniem przepisu do ilości potraw oraz z optymalizacją pod niemarnowanie składników,
- dla firm, które opierają swoją działalność o rezerwację wizyt, terminów. Automatyzacja procesu oraz wspieranie w obsłudze klienta poprzez czat boty, szybkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania — wsparcie za pomocą sztucznej inteligencji
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.
Na czym można zarabiać w aplikacji typu SaaS?
SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa, to model biznesowy, w którym firmy dostarczają swoim klientom oprogramowanie jako usługę internetową, zamiast sprzedawać je jako gotowy produkt. W takim przypadku firmy zarabiają na dostarczaniu swojego oprogramowania poprzez uiszczanie przez klientów regularnych opłat abonamentowych lub płatności za użytkowanie. Firmy SaaS mogą zarabiać na różnego rodzaju oprogramowaniu, takim jak narzędzia do zarządzania projektami, oprogramowanie do obsługi klienta, aplikacje do analizy danych i wiele innych.
Kilka pomysłów:
- abonament (miesięcznie, półroczny, roczny itd.)
- darmowa wersja na próbę — ale w zamian oglądanie reklam
- product placement - współpraca z innymi, powiązanymi firmami
- dostęp premium
- mikropłatności i wirtualna waluta
Jakie są zalety aplikacji typu SaaS?
Aplikacje typu SaaS mają wiele zalet dla firm i klientów. Oto kilka głównych zalet tego modelu biznesowego:
- Dostępność: oprogramowanie SaaS jest dostępne online, co oznacza, że klienci mogą korzystać z niego z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu.
- Niskie koszty: ponieważ klienci płacą tylko za użytkowanie oprogramowania, a nie za jego zakup, koszty dla firm są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnego modelu sprzedaży oprogramowania.
- Elastyczność: firmy oferujące oprogramowanie SaaS często umożliwiają swoim klientom dostosowanie usługi do ich indywidualnych potrzeb i zmiany wymagań w miarę rozwoju ich biznesu.
- Aktualizacje: dzięki temu, że oprogramowanie SaaS jest dostarczane jako usługa internetowa, firmy odpowiedzialne za jego dostarczanie mogą szybko i łatwo wprowadzać aktualizacje i ulepszenia, aby zapewnić swoim klientom najnowsze funkcje i usprawnienia.
- Skalowalność: oprogramowanie SaaS jest łatwe do skalowania wraz ze wzrostem liczby klientów lub zmianami w ich wymaganiach. To pozwala firmom na elastyczne dostosowywanie swojej usługi do rosnących potrzeb swoich klientów.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu.
A jakie wady ma aplikacja typu SaaS?
Chociaż aplikacje typu SaaS mają wiele zalet, istnieją również pewne wady tego modelu biznesowego. Oto kilka głównych wad aplikacji SaaS:
- Utrata kontroli: ponieważ oprogramowanie SaaS jest dostarczane jako usługa internetowa, firmy tracą część kontroli nad tym, jak jest ono dostarczane i jak działa.
- Zależność od dostawcy: korzystanie z aplikacji SaaS oznacza, że firma jest zależna od dostawcy tej usługi. Jeśli dostawca nie będzie w stanie zapewnić wymaganej jakości usługi lub zdecyduje się zakończyć jej dostarczanie, firma może mieć trudności z przeniesieniem swojej aplikacji do innego dostawcy.
- Ograniczone możliwości personalizacji: chociaż niektórzy dostawcy aplikacji SaaS umożliwiają swoim klientom dostosowanie usługi do ich indywidualnych potrzeb, w większości przypadków klienci są ograniczeni do korzystania z tego, co dostawca ma do zaoferowania.
- Potencjalne problemy z bezpieczeństwem: chociaż większość dostawców aplikacji SaaS stosuje odpowiednie środki bezpieczeństwa, istnieje ryzyko, że dane klientów mogą być narażone na ataki hakerów lub inne zagrożenia.
- Ograniczenia w zakresie dostępności: w przypadku awarii internetu lub innych problemów technicznych dostawcy usługi, klienci mogą mieć ograniczony lub brak dostępu do aplikacji SaaS.
Ile kosztuje wykonanie aplikacji?
Tego typu aplikacje realizowane powinny być w modelu rozwojowym. Czyli podstawowy zespół techniczny, tworzy podstawę, a następnie zajmuje się stałą opieką, oraz co ważniejsze, stałym rozwojem aplikacji.
Aktualnie pracujemy na stawce 125 zł netto na godzinę pracy zespołu. Czas, jaki zespół techniczny musi przeznaczyć miesięcznie na realizację projektu, zależy w dużym stopniu od jego złożoności i dynamiki rozwoju. Przeciętnie trzeba założyć jednak, że potrzebujemy minimum 80 godzin pracy zespołu miesięcznie.
Poza wsparciem od strony technicznej możemy wspierać naszego klienta w różnych aspektach, np. pomóc w tworzeniu treści, obsłudze technicznej użytkowników/klientów, podstawowych działaniach marketingowych itp.
Do wszystkich projektów podchodzimy kreatywnie. Proponujemy pomysły i rozwiązania, które dodatkowo wyróżnią Twój projekt na rynku.
Chcesz stworzyć z nami oprogramowanie typu SaaS? Masz swój pomysł i chcesz go poddać ocenie? Szukasz pomysłu? Zapraszam do kontaktu
Słowa kluczowe opisujące ten artykuł: tworzenie aplikacji, tworzenie oprogramowania, tworzenie SaaS, pomysły na oprogramowanie, pomysły na aplikację
Data publikacji: 02 grudzień 2022 rok, czas aktualizacji: 2023.10.01, rodzaj publikacji: "Pomysł".