Gra ekonomiczna z elementami strategii oraz budowania

Pomysł na: Gra ekonomiczna z elementami strategii oraz budowania

Dobrym pomysłem jest stworzenie gry przeglądarkowej. Prosta (np. graficznie), ale niesamowicie rozbudowana, gra która wciągała by graczy nawet na długie miesiące czy nawet lata zabawy.

Gra przeglądarkowa z dużym naciskiem na ekonomię, rozwój, rozbudowę, budowę (miasta, osady, jednostek) to w mojej ocenie dobry kierunek inwestycji.

Tu można zobaczyć realizacje naszych gier przeglądarkowych

Aby gra miała szanse powodzenia należy jednak zainwestować w ekipę, która zbuduje podstawową wersję gry, a następnie będzie ją stale rozwijać (ekipa zakontraktowana nawet na lata). Dzięki temu uzyskamy ciągłość rozwoju, szybkie reagowanie na zgłoszenia usterek i stałą pracę nad samą grą - nad jej grywalnością, "uzależnieniem" gracza, szybkością działania itp. To wszystko zwiększy szanse na powodzenie komercyjne.

Co może wyróżniać taką grę? Proponowałbym stworzyć tak grę aby nie było limitów jakie często drażnią graczy w innych grach. Np. dlaczego plansza gry ma mieć ograniczoną wielkość? Gra która pozwoli na nieograniczoną rozbudowę to coś co może zmotywować graczy do długiej gry.

Może niech gracze mają wpływ na to co się dzieje w grze, lub w jakim kierunku jest rozwijana?

Jest spore grono graczy którzy wymagają wyzwań do gry. Nudzą się jak gra jest za prosta. Dlatego warto rozwijać grę np. w kierunku bardzo złożonych łańcuchów produkcyjnych, skomplikowanych ścieżek logistycznych itd.

Graczej też lubią się specjalizować, jednemu pasować gra będzie z naciskiem na ekonomię, a innemu z naciskiem na rozgrywki i rywalizację, walkę. Można tak grę zaprojektować aby gracze mogli (nie musieli) tworzyć zespoły i w ten sposób grać razem. Jednocześnie taka grupa wzajemnie zmotywowała by się do wspólnej gry. Można by wciągać do rozgrywki znajomych itd.

Dlaczego w grze jest ważne aby gracz grał długo? W tego typu grach to istotne jeśli chcemy spieniężyć gracza. Łatwiej przekonać gracza do opłacenia np. abonamentu za grę, jeśli ten już gra w nią np. 30 dni... a rozgrywki ma jeszcze na rok!

Gry przeglądarkowe to temat rzeka. Jeśli chcesz wykonać własną grę, masz budżet na inwestycję (w ekipę, w marketing) to zapraszam do kontaktu, pomożemy!

 

Słowa kluczowe, które pasują do tego artykułu: tworzenie gier, tworzenie gier na zamówienie, ile kosztuje własna gra, tworzenie gier internetowych, budowa gier, innowacyjne pomysły na gry, jak zarabiać na grach, jak pozyskiwać i utrzymać ruch w grze


Data publikacji: 20 kwiecień 2020 rok, rodzaj publikacji: "Pomysł".

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami:

Kontakt telefoniczny

Numer telefonu:
+48 696 969 990

Adres email

Adres email:
biuro@coolpage.pl

Imię lub nazwa firmy:

Adres email do kontaktu: *

Telefon kontaktowy:

Treść wiadomości do nas: *

* pola wymagane

Dane podane w formularzu będą wykorzystane przez firmę CoolPage i FastSell w celu nawiązania kontaktu.
Wyślij wiadomość

Ta strona korzysta z plików cookies OK, rozumiempolityka cookies