Aplikacja webowa do sterowania oświetleniem na dużej hali produkcyjnej

Pomysł na: Aplikacja webowa do sterowania oświetleniem na dużej hali produkcyjnej

Dla niektórych ciekawostką może się okazać, że stosując webowe technologię można wykonać aplikację do sterowania oświetleniem i monitorowania zużycia energii oświetlenia na dużej hali produkcyjnej.

Co to jest system sterowania oświetlenia DALI?

System sterowania oświetlenia DALI (Digital Addressable Lighting Interface) to system pozwalający na kontrolowanie indywidualnych opraw oświetleniowych za pomocą sygnałów cyfrowych. Dzięki tej technologii możliwe jest precyzyjne zarządzanie oświetleniem w pomieszczeniach, co pozwala na optymalizację zużycia energii i uzyskanie pożądanego efektu oświetleniowego. W systemie DALI możliwe jest m.in. zmienianie jasności poszczególnych opraw oświetleniowych, tworzenie scen oświetleniowych i zaprogramowanie automatycznej zmiany oświetlenia w zależności od potrzeb.

 

Niedawno realizowaliśmy bardzo ciekawy projekt

projekt ten obejmował wykonanie dedykowanej aplikacji do monitorowania zużycia energii oraz sterowania oświetleniem na dużej hali produkcyjnej. Obsługujemy w aplikacji ponad 1000 punktów świetlnych, sterujemy różnym trybem oświetlenia czy zbieramy dane o zużyciu energii w systemie oświetlenia. Na podstawie zebranych danych prezentujemy wykresy z możliwością prezentacji danych dla wybranych tylko sektorów na hali. Dodatkowo w aplikacji stworzyliśmy rodzaj kalkulatora, na podstawie którego właściciel może sprawdzić jakie koszty ponosi w związku z oświetleniem — też z podziałem na konkretne grupy oświetleniowe. Dodatkowo dla klienta wykonaliśmy tryb ciemny, aby łatwiej można było korzystać z aplikacji, nie męcząc oczu. Do aplikacji jest dostęp dla dwóch grup użytkowników: tylko do wglądu w dane oraz do wglądu i z możliwością sterowania.

Oprogramowanie nasze kontaktuje się ze sterownikiem systemu sterowania oświetlenia DALI firmy Helvar.

Dane są prezentowane na podglądzie całej hali w czasie rzeczywistym. Dostosowaliśmy podgląd tak, że prezentuje realną mapę hali, rozmieszczenie wszystkich punktów świetlnych oraz np. lokalizację maszyn na hali.

Skonfigurowaliśmy specjalny komputer przemysłowy, który został podłączony w sieci LAN na lokalizacji. Aplikacja w ten sposób jest dostępna w całej sieci lokalnej dla wszystkich komputerów. Nie jest wymagana zatem instalacja aplikacji na wszystkich komputerach w przedsiębiorstwie, a jedynie wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej.

Aplikacja tak spodobała się, że będziemy stale współpracować z Zamawiającym i będziemy tworzyć kolejne wersje dla kolejnych lokalizacji.

 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

 

Czym charakteryzowałaby się platforma oświetleniowa typu DALI?

Platforma oświetleniowa typu DALI charakteryzowałaby się tym, że umożliwiałaby kontrolowanie poszczególnych opraw oświetleniowych za pomocą sygnałów cyfrowych. Dzięki temu możliwe byłoby precyzyjne zarządzanie oświetleniem w pomieszczeniach, co pozwala na optymalizację zużycia energii i uzyskanie pożądanego efektu oświetleniowego. W ramach platformy oświetleniowej typu DALI możliwe byłoby m.in. zmienianie jasności poszczególnych opraw oświetleniowych, tworzenie scen oświetleniowych i zaprogramowanie automatycznej zmiany oświetlenia w zależności od potrzeb. Platforma ta mogłaby również umożliwiać monitorowanie zużycia energii przez poszczególne oprawy oświetleniowe, co pozwalałoby na dalszą optymalizację zużycia energii.

 

Czy można za pomocą takiego systemu oszczędzać energię?

Tak, za pomocą systemu sterowania oświetlenia typu DALI można zaoszczędzić energię. Dzięki precyzyjnemu kontrolowaniu poszczególnych opraw oświetleniowych możliwe jest optymalne dostosowanie oświetlenia do potrzeb danego pomieszczenia, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii przez oświetlenie. Ponadto, system DALI umożliwia monitorowanie zużycia energii przez poszczególne oprawy oświetleniowe, co pozwala na dalszą optymalizację zużycia energii. Wszystko to sprawia, że system sterowania oświetlenia typu DALI może przyczynić się do oszczędności energii w budynku.

 

 

Chcesz stworzyć podobną aplikację? Masz swój pomysł i chcesz go poddać ocenie? Szukasz pomysłu?

Zapraszam do kontaktu


Data publikacji: 02 marzec 2020 rok, czas aktualizacji: 2022.12.08, rodzaj publikacji: "Ciekawostka".

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami:

Kontakt telefoniczny

Numer telefonu:
+48 696 969 990

Adres email

Adres email:
biuro@coolpage.pl

kontakt przez Messenger

Messenger:
CoolPage

* pola wymagane

Dane podane w formularzu będą wykorzystane przez firmę CoolPage i FastSell w celu nawiązania kontaktu.
Wyślij wiadomość

Ta strona korzysta z plików cookies OK, rozumiempolityka cookies