Aplikacja webowa do sterowania halą

Pomysł na: Aplikacja webowa do sterowania halą

Dla niektórych ciekawostką może się okazać, że stosując webowe technologię można wykonać aplikację do sterowania oświetleniem i monitorowania zużycia energii oświetlenia na dużej hali produkcyjnej.

Niedawno realizowaliśmy bardzo ciekawy projekt, który obejmował wykonanie dedykowanej aplikacji do monitorowania zużycia energii oraz sterowania oświetleniem na dużej hali produkcyjnej. Obsługujemy w aplikacji ponad 1000 punktów świetlnych, sterujemy różnym trybem oświetlenia czy zbieramy dane o zużyciu energii w systemie oświetlenia. Na podstawie zebranych danych prezentujemy wykresy z możliwością prezentacji danych dla wybranych tylko sektorów na hali. Dodatkowo w aplikacji stworzyliśmy rodzaj kalkulatora, na podstawie którego właściciel może sprawdzić jakie koszty ponosi w związku z oświetleniem - też z podziałem na konkretne grupy oświetleniowe. Dodatkowo dla klienta wykonaliśmy tryb ciemny, aby łatwiej można było korzystać z aplikacji, nie męcząc oczu. Do aplikacji jest dostęp dla dwóch grup użytkowników: tylko do wglądu w dane oraz do wglądu i z możliwością sterowania.

Dane są prezentowane na podglądzie całej hali w czasie rzeczywistym. Dostosowaliśmy podgląd tak że prezentuje realną mapę hali, rozmieszczenie wszystkich punktów świetlnych oraz np. lokalizację maszyn na hali.

Skonfigurowaliśmy specjalny komputer przemysłowy, który został podłączony w sieci LAN na lokalizacji. Aplikacja w ten sposób jest dostępna w całej sieci lokalnej dla wszystkich komputerów. Nie jest wymagana zatem instalacja aplikacji na wszystkich komputerach w przedsiębiorstwie, a jedynie wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej.

Aplikacja tak spodobała się, że będziemy stale współpracować z Zamawiającym i będziemy tworzyć kolejne wersje dla kolejnych lokalizacji.

Chcesz stworzyć podobną aplikację? Masz swój pomysł i chcesz go poddać ocenie? Szukasz pomysłu?

Zapraszam do kontaktu


Data publikacji: 02 marzec 2020 rok, rodzaj publikacji: "Ciekawostka".

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami:

Kontakt telefoniczny

Numer telefonu:
+48 696 969 990

Adres email

Adres email:
biuro@coolpage.pl

Imię lub nazwa firmy:

Adres email do kontaktu: *

Telefon kontaktowy:

Treść wiadomości do nas: *

* pola wymagane

Dane podane w formularzu będą wykorzystane przez firmę CoolPage i FastSell w celu nawiązania kontaktu.
Wyślij wiadomość

Ta strona korzysta z plików cookies OK, rozumiempolityka cookies